Siedziska indywidualne SHAPE 2

Print
innowacyjny system indywidualnie dopasowanego, skorupowego siedziska.
shape_2
Description

Jest przeznaczony dla osób niesiedzacych samodzielnie, z dużymi deformacjami tułowia i miednicy, dla których tradycyjne siedziska i oparcia w wózkach lub fotelikach nie zapewniają dostatecznego podparcia i stabilizacji.

Jedną z wielu zalet systemu SHAPE 2 jest jego kompaktowa budowa - nie ma osobnych pelot, wkładek, wypełnien itp. Wszystkie elementy stabilizujące i korygujące tworzą jedna zwartą, indywidualnie dopasowaną całość, co zapobiega ewentualnym przesunięciom, zniekształceniom, niepożądanym zmianom.

SHAPE 2 łączy tradycyjna technikę próżniowego wycisku z nowoczesną metoda digitalizacji. Nie tracimy czasu na tworzenie gipsowego odcisku. Modyfikacje i zmiany konieczne do uzyskania najlepszego efektu są możliwe podczas pobierania miary, a także przy komputerowym przetwarzaniu danych.

Stworzenie gotowego systemu SHAPE 2 wymaga próżniowych poduszek i podstawy jezdnej (wózka). Pobrana miara (odcisk) jest następnie przetwarzana komputerowo. Dane są przekazywane do maszyny skrawającej, która wycina indywidualny, idealny ksztalt siedziska i oparcia w piance poliuretanowej. Po przymiarce i ewentualnych zmianach piankę obszywa się tapicerką, siedzisko montuje na sztywnej metalowej płycie. Następnie do tej płyty dopasowuje się odpowiedni adapter, który pozwala na zamontowanie siedziska do okreslonej (czasami kilku) podstawy jezdnej: wózek manualny (np. Dino), statyw pokojowy (np. Spider), wózek elektryczny (np. B500) i inne.

Siedzisko można wyposażyć w zagłówek, stolik, podłokietniki, odpowiednie pasy i inne elementy konieczne do codziennego funkcjonowania. Całość ma zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort, bezpieczenstwo i funkcjonalność (niezależność).